• Dávame kameňu osobitosť a tvar

  • slider_2

    Produkty s použitímvysokokvalitného mramoru

  • slider_2

    Dávame kameňu osobitosť a tvar

O firme

Stone Art Slovakia ponúka exkluzívne mramorové sochy najvyššej kvality. Našimi výrobkami dotvárame exteriéry a interiéry hotelov, kúpeľných zariadení a súkromných rezidencií. Ručne vyrábané mramorové sochy dotvárajú estetický dojem priestorov. Kvalita kameňa a spracovanie garantujú doživotnú záruku sôch. Vybrať si môžete z niekoľkých kolekcií a desiatich druhov mramoru, čo zaručuje, že každá socha je originál. Našim cieľom je vaša stopercentná spokojnosť, a preto Vám ponúkame aj možnosť vyhotovenia sôch podľa vlastných návrhov a predstáv.

 

 

Fabrika na spracovanie mramoru

fabrika_na_spracovanie_mramoru_2Fabrika na spracovanie mramoru

 

Fabriku založil v roku 2007 Osman Morina, ako pokračovanie 60 ročnej rodinnej tradície opracovávania kameňa. Rodinný podnik s vynikajúcim vedením a tiež investíciami do výrobných, stavebných a strojných zariadení, profesionálnych pracovníkov a ich vzdelávania, rok čo rok rastie a dnes sa stáva lídrom na tuzemskom trhu vo výrobe a predaji kameňa.

Spoločnosť bola ocenená za profesionálnu prácu v stavebníctve a reštaurovanie mnohých historických a kultúrnych objektov, ako sú veže, ktoré sú tradičným symbolom albánskej kultúry, kostolov, mešít a zámkov v mnohých častiach Kosova.

 


 

Katalóg
produktov

Precízne ručné vypracovanie a jednoduchosť tvarov necháva vyniknúť zaujímavú štruktúru kameňa.

Zobraziť viac

6 000 rokov stará „Bohyňa na tróne“ sa pre svoje precízne ručné vypracovanie a jedinečný materiál, stala symbolom Stone Art Slovakia.

Zobraziť viac

Všetky sochy je možné vyrobiť z desiatich druhov kvalitného mramoru. Viac v galérii vzoriek.

Zobraziť


V spolupráci

Liridonë Zhugolli Kamberi

Liridonë Zhugolli Kamberi

Pri návrhoch všetkých našich sôch spolupracujeme s talentovanou sochárkou balkánskeho pôvodu, Liridonë Zhugolli Kamberi. Študovala na fakulte umenia univerzity v Prištine a v súčasnosti pôsobí v nemeckom Frankfurte ako umelkyňa na voľnej nohe v oblasti umenia a digitálnej grafiky. V roku 2011 získala prvé miesto na celosvetovej výstave umenia v Rochester Contemporary Art Center v New Yorku. Viac o jej tvorbe.

Love Art!